Навіщо потрібні захисні наколінники для роботи?
На будь-якому виробництві ймовірність отримання травм очевидна. Якщо синці та подряпини проходять з часом, «знос» колін при недбалому до них відношенні тільки посилюється. Тому, фахівці, діяльність яких пов'язана з тривалим стоянням навпочіпки, повинні розуміти, що захищати колінні суглоби необхідно. Вихід - застосовуйте для роботи наколінники.
Навіщо використовувати наколінники для роботи
Після кульшового, коліно є найбільшим суглобом людини. Сухожилля та зв'язки утримують три кістки: стегнову, великогомілкову та надколінок. Погодьтеся – неабияке навантаження. В Україні вартість операції із заміни колінного суглоба сягає 70 тис грн і вище. Тож чи варто нехтувати захистом?
Згідно з українськими Нормами видачі ЗІЗ, забезпечення робітників захисними наколінниками не передбачено. Роботодавці зобов'язані надати працівникам спецвзуття, але щодо видачі вкладок таких вимог немає. Хоча логіка підказує, що коліна вимагають такого ж максимального захисту, як і стопи.
Переваги видів захисних наколінників
Наколінники бувають внутрішніми 1-го типу - вони вставляються в спеціальні кишені спецодягу, і зовнішні, які одягаються за допомогою фіксаторів поверх спецівки. Одним із недоліків других, є некомфортне розташування ременів та гумок. Вони можуть давити і потенційно перешкоджати хорошому постачанню тканин кров'ю. Але, у будівельників, при проведенні низки заходів, де є бруд, волога, уламки будівельного сміття, оптимальним захистом залишаються наколінники з пластмасовою чашею.
Вкладиші менш травматичні. При правильній конструкції напівкомбінезону чи штанів, наявності ергономічних кишень, виконаних із зносостійких матеріалів, проблема експлуатації вкладок зникає. Як правило, кишені для них проектують із спеціальними виточками, які повторюють ергономіку ноги.
Щодо самих вкладишів, вони виконуються із щільної, пружної полімерної гумової піни ЕВА. Відмінна амортизація та низький ступінь стиснення полімеру дозволяє проводити тривалі роботи з опорою на коліна з мінімальним навантаженням на суглоби. Виробник випускає гумові вкладки універсального розміру. За бажанням, використовуючи ножиці, ви можете підігнати розмір моделі під конструкцію кишені.
Проте слід пам'ятати, що навіть при використанні максимально ефективного захисту, коліна не пристосовані для багато годинних навантажень. Робіть перерви, розминайте суглоби хоча б через кожну годину, присідайте, щоби покращити кровообіг, регулюйте статичні навантаження за часом.
Підсумки
Інтернет-магазин компанії «ПромЗІЗ-Спецодяг» має в своєму розпорядженні достатній асортимент ЗІЗ і віддає перевагу високоякісним наколінникам для професіоналів. Ще один плюс – у комплект до вкладок Ви вибираєте костюми робочі з місцями розміщення вставок. Якщо Ви не зможете знайти необхідну Вам модель у каталозі – зверніться до менеджерів компанії. З огляду на 28-річні зв'язки з постачальниками засобів індивідуального захисту в Україні – ми пропонуємо всі можливі варіанти захисту, які існують на ринку.