Історія рукавичок: від робочих рукавиць до повсякденних

За всю історію людства рукавичкам вдалося освоїти безліч функцій. Вони були частиною одягу, елементом етикету,средством защиты рук, засобом флірту і навіть способом виклику на дуель.
Рукавички зі шкіри, замші, мереживні, шовкові, гумові рукавички і навіть ... рукавички з павутини! Техніку виготовлення рукавичок з павутини тримали в глибокій таємниці. Саме в таких «павутинних» рукавичках хизувався Людовик ХIV.
У гробниці єгипетського фараона Тутанхамона в 1922 році були знайдені найдавніші рукавички.
У єгиптян рукавички вважалися символом знатності і багатства. У VI столітті до н.е. перський цар Кир II стратив підданих, які насмілилися з'явиться до нього в палац без рукавичок.
Як засіб захисту, рукавички стали використовуватися, ймовірно, за часів античності, коли римляни і греки надягали їх на бенкети, щоб не обпектися, так як їли їжу руками. Спортсмени і гладіатори під час кулачних боїв захищали руки, намотуючи на кисті ремені з недубленої шкіри, а пальці залишали вільними.
Захисні рукавички з заліза були важливим елементом костюма лицарів, вони перетворили його руки в рубалячу зброю, на зразок сокири.
В середні віки кинута в обличчя рукавичка означала презирство і виклик на дуель. Якщо рукавичку дарувала дама - це була явна ознака розташування господині до кавалера.
За часів епохи Відродження рукавички стають не тільки символом розкоші, але і завуальованим знаряддям вбивства! Рукавички, просочені отрутою. Французька королева Катерина Медічі любила позбавлятися від неугодних їй людей, даруючи їм пару «отруйних» перчаточек.
XVIII століття - час розквіту моди на жіночі рукавички. Вони стають незамінним предметом гардероба, модниці міняють їх по чотири-п'ять разів на день. Рукавички виготовляли з інкрустацією, вишивкою, з лебединим пухом і плісировкою.
Англієць Джеймс Вінтер в 1807 році винаходить машину по виготовленню шкіряних рукавичок.
В кінці XIX століття починають виготовляти захисні рукавички спеціального призначення: для автомобілістів, медичні рукавички, господарські рукавички і навіть масажні.
Протягом століть бідні городяни і ремісники мали прості рукавички і використовували їх як примітивні засоби захисту рук: спочатку рукавички мали вигляд мішечків, потім з'явилися трипалі рукавички, з XVI століття прості люди стали використовувати в'язані рукавички.
Види сучасних рукавичок вражають своїм різноманіттям. Бейсбольні, боксерські, для велосипедистів, мотоциклістів, рукавички для робітників і багато інших. Захисні рукавички щомиті оберігають руки працівників від шкідливих виробничих факторів: рукавички для захисту від механічних впливів, підвищених температур, токсичних речовин і т.д.
Науково-технічний прогрес підносить нам все нові цікавинки. Нещодавно французькі вчені винайшли "розумну" рукавичку, яка за допомогою вмонтованих датчиків, на дотик визначає стиглість фруктів, вибираючи кращий момент для збору врожаю. Чи то ще буде!