Протишумові вкладиші - беруші: види і характеристики
Всесвітня організація охорони здоров'я представила дані по нормам і захисту органів слуху людини. З досліджень випливає, що максимально допустимий рівень шуму на виробничій ділянці не повинен перевищувати 85 децибел протягом 8 годин. Біль у вухах починається приблизно з 120 децибел. Однак, працівники багатьох промислових комплексів, таких як гірничодобувний, машинобудівний, роботи із застосуванням метало або деревообробного обладнання піддаються більш значущим шумовим ризикав. Слово «беруші» має давнє коріння і походить від злиття двох слів «бережи вуха». Спочатку їх виготовляли з рихлої волокнистої маси. Згодом назва беруші прив'язалася до всіх виробів для захисту слуху подібного роду.
Організм людини відгукується серйозними наслідками на перевищення шумового впливу досить швидко. Знижується імунітет, концентрація уваги, погіршується робота серцево-судинної системи. Слід зазначити, що шумові ризики на промислових підприємствах пов'язані з іншими шкідливими факторами - фізичним та емоційним навантаженнями, а також впливу агресивних речовин, вібрації. В результаті, патологія слухової системи людини розвивається в 3 рази інтенсивніше.
Роботодавці все більше приділяють увагу якісному захисту органів слуху індивідуальними засобами захисту, основними елементами яких є навушники і протишумові вкладки (в народі часто мають назву «беруші»).
Форми і варіанти протишумних вкладок
На ринку ЗІЗ протишумні вкладиші або ж беруші представлені в асортименті різних форм і розмірів, на текстильному чи пластиковому шнурі, одноразового або багаторазового використання підходять для різних умов гучного середовища. Одноразові беруші виготовляються зі спіненого поліуретану їм характерна чарункова структура, яка полегшує установку в вухо. Вони призначені для разового застосування при одноразовому використанні.
Вкладиші на обідку мають багаторазове застосування. Їх зручно знімати і залишати на шиї як навушники. Шнур може бути виготовлений із пластику або текстилю. Багаторазові беруші є більш економічним рішенням, їх можливо піддавати чищенню мильним розчином з наступним промиванням проточною водою.
При екстремальному рівні шуму можна комбінувати носіння протишумних вкладишів з навушниками.
Ефективність протишумних вкладок визначається SNR (англ. Single Number Rating) - коефіцієнтом шумозаглушення. Щоб обчислити який рівень шуму буде впливати на вас при одягнутих вушних вкладках, слід відняти значення SNR із загального шумового фону. Наприклад, рівень шуму працюючого бензиномоторної пилки складає 102 дБ. Ви використовуєте беруші, де SNR 31 дБ. Розрахуємо шумове навантаження: 102 дБ - 37 дБ = 65 дБ.
Протишумові вкладиші розрізняються своєю формою. Широко поширена форма конуса і конуса з Т-образним наконечником. Розширення біля основи перешкоджає занадто глибоке введення берушей в слуховий прохід.
Правильний підбір протишумних вкладишів
Комфорт використання берушей визначається за наявністю наступних характеристик:
- Розмір і форма вироба;
- М'якість або жорсткість матеріалу;
- Колірне рішення;
- Можливість чищення і повторного застосування;
- Наявність або відсутність шнурка.
У кожної марки протишумних вкладок різних виробників є свої унікальні особливості, які необхідно брати до уваги при виборі засобу захисту слуху. Ми пропонуємо Вашій увазі беруші торгової марки CENTER. З конкретними гігієнічними і технічними характеристиками Ви можете ознайомитися на сторінках інтернет-магазину компанії ПромЗІЗ™.
Слід пам'ятати, що кожна конкретна людина має індивідуальні особливості будови слухової системи, індивідуальну чутливість. Тому форму берушей слід підбирати досвідченим шляхом, після 4-х годинного експериментального використання. Протягом цього часу ви визначитеся з комфортом носіння, відсутністю неприємних відчуттів, що істотно впливає на самопочуття споживача.