Історія окулярів - віч-на-віч
Їх надягають зварювальники, будівельники, лаборанти, лижники, годинникарі, водії та люди похилого віку. У пригодницьких фільмах добувають з їх допомогою вогонь. Вони роблять навколишній світ смарагдовим, чудово ясним або темним. Вони захищають і допомагають, вони потрібні завжди і скрізь.
Виготовляти скло людство навчилося дуже давно. Але для окулярів необхідно було прозоре і тонке. Секрет потрібного скла був відкритий у Венеції в XII столітті, тоді ж і там же, ймовірно, були виготовлені перші очки.
Довгий час вони були неймовірно дорогими, так як робилися з прозорих і чистих кришталевих стекол - королі і князі включали окуляри поряд з коштовностями до свого заповіту.
Так як читати особливо не вміли, окуляри носили через марнославство і маніфестації статусу.
На багатьох картинах того часу можна побачити апостолів і святих в окулярах.
Немає точних даних, коли з'явилися окуляри на території Київської Русі, але на початку XVII про них вже знали.
Потім ще триста років шукали спосіб як приладнати окуляри до очей. Придумали - монокль - скло на рукоятці. Намагалися прикріпити окуляри до капелюха. Вшивали скло в пояс і носили як карнавальну маску, зав'язуючи на потилиці. Металевим обручем прикріплювали скло до чола. У XVI столітті з'явилося пенсне - скло кріпили на мідній пружинці і прилаштовували до носа. Нарешті, пристосували до окулярного скла завушини і окуляри мало-мальськи набули сучасного вигляду.
Сонцезахисні окуляри з'явилися в XVII столітті. Для затемнення скла використовували фарби, лаки і навіть товчені ювелірні камені. Кажуть, що перші сонцезахисні окуляри винайшли ескімоси, для захисту очей від сонця і вітру. І тільки на початку XX століття з'явилося скло яке не пропускає ультрафіолетове випромінювання.
Захищати очі робітників почали приблизно з кінця XIX століття. Спочатку, прообразом захисту була напівпрозора щільна тканина в два шари, яка повинна була захистити очі працівників від яскравого світла і спеки, не забезпечуючи захист від ударів.
Перші окуляри для захисту очей з'явилися в США в середині XIX століття. Пасажири залізничних поїздів скаржилися на потрапляння в очі сажі від паровозного диму (поїзди курсували з відкритими вікнами). Залізнична компанія розробила захисні окуляри для поїздок залізницею.
У 1914 році в США було запатентовано ламіноване захисне скло, яке стали використовувати для виготовлення лінз в протигазах.
1940 рік - активні спроби створення захисту для очей. Винайшли спеціальну конструкцію захисних окулярів для зварників і будівельників.
З тієї пори захисні окуляри знаходять своє застосування у всіх галузях промисловості, адже саме виробнича діяльність людини становить найбільший фактор ризику для очей.
А ось найдорожчі окуляри в світі коштують 408 400 доларів це союз ювелірного дому Chopard і виробника оптики De Rigo Vision.
Окуляри прикрашає 51 діамант в 4 карата. Використання спеціальної технології дозволило закріпити дорогоцінні камені на оправі таким чином, що діаманти розташувалися близько-близько один до одного, організувавши сліпучий ювелірний килим.
Окуляри різноманітні і багатофункціональні.ПромСИЗ ™ пропонує купити окуляри захисні в асортименті в інтернет-магазину компанії.