Критерії вибору взуття спеціального призначення
Професійна діяльність на виробництві часто призводить до захворювань і травм ніг, основною причиною яких є неправильно підібране взуття, в поєднанні з підвищеним навантаженням на ноги. Багатогодинна робота стоячи, невдало підібране взуття, незручні підбори і колодки, слизькі поверхні, падіння важких предметів - ось лише кілька ризиків, яким піддаються ноги протягом робочого дня.
В Україні щороку понад 20 тис. Осіб отримують травми на виробництві. Близько 70% дорослого населення страждають різними захворюваннями ніг - починаючи від набряків, варикозу (експерти ВООЗ включили варикозне розширення вен в список недуг цивілізації), мозолів і грибкових захворювань. Багато з цих хвороб пов'язані з професійною діяльністю.
Абсолютно нескладні рекомендації по вибору взуття допоможуть зберегти здоров'я ваших ніг на довгі роки.
Вибір спецвзуття визначається специфікою виробництва. Взуття має відповідати стандартам безпеки, відповідаючи комплексу вимог, які забезпечуються застосовуваними матеріалами і конструкцією.
Професійне робоче взуттяповинно не тільки захищати працівників від впливів шкідливих несприятливих погодних і виробничих факторів, а й бути комфортним і зручним.
Як правильно підібрати розмір взуття
- Приміряйте обидва черевики з пари, так як ноги можуть відрізнятися за розміром. Звертайте пильну увагу на три параметри: довжину, повноту і підйом ноги. При відчутті комфорту - Ви на правильному шляху.
- Переконайтеся в тому, що між кінцями пальців ноги і носком виробу є невеликий зазор. Влітку розмір ноги трохи збільшується.
- Не розраховуйте, що з часом взуття розноситься, правильно підібране взуття повинно бути зручним з першого дня використання.
- З віком розмір ноги може збільшитися, тому періодично вимірюйте його за допомогою розмірної лінійки.
Критерії вибору взуття спеціального призначення
- Найбільш якісним є взуття, виготовлене з натуральної шкіри або «дихаючих» сучасних матеріалів. Саме шкіряне взуття має підвищену еластичність, стійкість до багаторазових вигинів, дії води і бруду, забезпечує оптимальну температуру використання.
- Шкарпеткова частина повинна бути просторою і повторювати форму ноги. В правильно обраному взутті підносок практично не відчувається.
- Підкладка повинна забезпечувати хорошу вентиляцію ніг, мати достатню повітропроникність.
- Зверніть увагу на фурнітуру взуття. Велике значення має міцність шнурків, пряжок і іншої фурнітури. При виробництві взуття в якості застібки традиційно використовуються застібка-блискавка і шнурівка. Краще обирати взуття зі шнурівкою, так як блискавка під впливом температур може швидше вийти з ладу. При виборі спецвзуття для робіт в умовах підвищених температур (для металургів і зварювальників) застібка повинна бути закрита шкіряною фіксованою накладкою. Для найнебезпечніших робіт вибирають взуття зі шнурками, виготовлених з термостійких матеріалів.
- Вмонтована устілка повинна бути виконана з «дихаючих» матеріалів, володіти гігроскопічністю, забезпечуючи сухість і комфорт ногам протягом усього робочого дня.
- Внутрішні шви у взутті повинні бути гладкими, щоб уникнути можливості натирання ніг.
- Підошва повинна бути зносостійкою, володіти амортизаційними властивостями, знижуючи навантаження на стопу при ходьбі.
- Важливий метод кріплення підошви до гомілкової частини. Найдешевшим, старим і надійним методом кріплення є цвяховий. Однак, взуття цвяхового методу кріплення не використовують у вибухонебезпечних зонах, при роботах з легкозаймистими матеріалами (існує можливість виникнення іскор), під час електромонтажних робіт (великий ризик ураження електричним струмом - цвяхи хороші провідники). Дещо дорожче взуття клеєпрошивного методу кріплення. Цей метод характеризується підвищеною міцністю з'єднанням верху і низу взуття. Оптимальний варіант - взуття з підошвою литтєвого методу кріплення, який гарантує досить високу герметичність стиків верху взуття і підошви.
- Слід вибирати взуття з глибоким малюнком протектора, який запобігає ковзанню, забезпечує хороше зчеплення з поверхнею і полегшує догляд за взуттям.
- Задник повинен щільно прилягати до п'яти і бути закритим, не допускаючи вислизання п'яти з взуття.
- Переконайтеся, що обрана вами модель фіксується на нозі щільно і надійно.
Професійне взуття, що відповідає перерахованим вище критеріям, Ви зможете знайти в нашому каталозі захисного робочого взуття.